Koniec Blokady na terminalu kolejowym w Małaszewiczach - nowe informacje

Data aktualizacji:
04 lip 2024
Data publikacji:
04 lip 2024
Czas czytania: 2 minuty

Spis treści:

Terminal wrócił do normalnego funkcjonowania

Władze Polski ogłosiły szczegółowe kontrole dla towarów wjeżdzających pociągiem przez terminal kolejowy w Małaszewiczach. Urząd celny kontrolował dokumenty jak i same kontenery, przez co nie można było zgłaszać odpraw celnych w systemie jak i odbierać kontenerów z terminala, przez co powstała kolejka i małe zamieszanie. 

Według ustaleń naszego portalu na dzień 4 lipca 2024 r. akcja już się zakończyła i wszystkie kontenery odprawiane są na bieżąco bez kolejki. Możliwe, że akcje tego typu będą pojawiać się częściej, jak podaje Urząd - ma to na celu ochronę przed napływem do naszego kraju niebezpiecznych substancji i nielegalnych towarów. 

Jak widać blokada nie trwała zbyt długo i wywołała więcej paniki, niż faktycznej szkody. Tego typu akcje w najbliższym czasie mogą pojawiać się częściej, jednak w praktyce widzimy, że akcja szybko się zakończyła i nie ma powodów do obaw. Polska, Białoruś jak i Chiny są beneficjentem Jedwabnego Szlaku kolejowego z Chin do Polski i każdemu z tych Państw będzie zależeć na jego sprawnym funkcjonowaniu.

Blokada na Polskiej granicy ma wywołać presje na Białoruś

Kontrole na granicy również wynikają z politycznej gry Polski, która w ten sposób chciała pokazać Łukaszence możliwe działania blokady przepływów tranzytowych z Białorusi i na jej terytorium. Ma to wywierać wpływ na Łukaszenkę, tak aby zaprzestał przewozu nielegalnych migrantów pod naszą granicę. Do dyskusji dołączyły się również Chiny, które obawiają się zakłócenia przepływu przez Jedwabny Szlak. Oficjalnie nawołują do dogadania się w kwestii migracyjnej Polski i Białorusi ,tak aby rozwiązać ten konflikt. 

Podsumowując akcja wywołała sporo strachu wśród importerów jednak jej szybkie zakończenie i powrót do normalnego funkcjonowania terminala nie pozostawia powodów do obaw. Czas pokaże czy kontroli będzie więcej i czy odbywać się będą w podobnej formie. 

Udostępnij artykuł:
Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 2

Twoja ocena strony:

Powiązane artykuły

Zapoznaj się z innymi artykułami wyjaśniającymi kwestie importu i transportu z Chin.

22 mar 2024
Czas czytania: 5 minut

Zbiornik Flexi, zwany także flexitank lub flexibag, to dynamicznie rozwijająca się alternatywa dla tradycyjnych środków transportu i przechowywania cieczy. To innowacyjne rozwiązanie w zakresie opakowań zyskało popularność...

04 lip 2023
Czas czytania: 4 minuty

Importując towary z Chin warto zastanowić się nad stworzeniem własnej marki danego produktu. Chiny są ogromnym rynkiem, gdzie są skupieni najwięksi producenci różnego rodzaju produktów od akcesoriów...

11 maj 2024
Czas czytania: 4 minuty

Czym jest konosament morski B/L (bill of lading)?  Konosament B/L (bill of lading) to dokument wykorzystywany jako list przewozowy w transporcie morskim. Jest potwierdzeniem, że ładunek w...

Link artykułu został skopiowany.

Chcesz otrzymywać wartościowe informacje na temat importu z Chin?

Subskrybując nasz newsletter raz w tygodniu będziesz otrzymywał najnowsze informacje na temat importu z Chin
Newsletter
menu
>