Targi TSL w Polsce

Data aktualizacji:
15 sty 2024
Data publikacji:
15 sty 2024
Czas czytania: 5 minut

Spis treści:

Targi transportowe, które organizowane są w Polsce to bardzo dobra okazja do tego, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami zbieranymi przez wiele lat w branży TSL. Tego typu wydarzenia to również świetne miejsce do wymiany tychże doświadczeń z innymi uczestnikami, a także możliwość poznania nowych rozwiązań w zakresie transportu międzynarodowego i krajowego. Początek roku jest idealnym czasem na zaplanowanie sobie udziały w najważniejszych wydarzeniach z branży TSL, które odbędą się w Polsce. Kiedy, gdzie i jakie targi będą organizowane w 2024 roku? 

Intralogistica Poland EXPO

Międzynarodowe targi logistyki magazynowej Intralogistica Poland EXPO odbędą się w dniach 24-26 stycznia i dedykowane są przede wszystkim tym, którzy zajmują się zawodowo zarówno logistyką, jak i magazynowaniem różnych towarów. W wydarzeniu udział biorą wystawcy związani z technologią magazynową, projektanci, przedstawiciele firm produkcyjnych i hurtowni oraz transportowych i spedycyjnych. Na targach Intralogistic Poland EXPO nie zabraknie z pewnością osób, które odpowiedzialne są za zarządzanie magazynami i logistyką w swoich przedsiębiorstwach. 

Dla osób, które udadzą się na międzynarodowe targi logistyki magazynowej do Ptak Warsaw EXPO, jest to świetne miejsce do zapoznania się z nowymi technologiami, oprogramowaniem, czy też systemami wspierającymi automatyzację logistyki i magazynów. W trakcie aż trzech dni targów organizowane będą liczne prelekcje, szkolenia i konferencje prowadzone przez osoby z branży TSL. Dzięki temu wydarzeniu zarówno osoby wizytujące targi, jak i sami wystawcy będą mieli doskonałą okazję do uaktualnienia wiedzy związanej z logistyką i magazynowaniem towarów. 

Warsaw MTTSL Expo

Międzynarodowe targi transportu, spedycji i logistyki MTTSL Expo, które odbędą się w dniach 9-11 kwietnia w Ptak Warsaw Expo, to kolejne wydarzenie z branży TSL warte zobaczenia. Podobnie, jak wyżej opisywane targi, tak i w tych będzie można podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobywanym przez lata. Ponadto będzie to również świetna okazja do tego, aby nawiązać nowe kontakty i być może współprace zawodowe. Na międzynarodowych targach MTTSL Expo gościć będą firmy, które działają głównie w transporcie wodnym, lądowym, kolejowym i lotniczym. Swoje oferty często prezentują przedsiębiorstwa dystrybuujące oraz producenci naczep, ciągników siodłowych, jak również właściciele stacji benzynowych. 

Targi MTTSL Expo cieszą się dużym zainteresowaniem wystawców i odwiedzających. Potwierdzeniem tego może być fakt, że w ubiegłym roku udział w nich wzięło prawie 150 wystawców oraz 5 tysięcy osób. W trakcie trzech dni wydarzenia z branży TSL można było wziąć udział w prelekcjach, w których wystąpił między innymi Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Interesujący obraz rozwoju polskiego transportu, logistyki i spedycji przedstawił Piotr Mikiel, który należy do Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.

Modernlog

Modernlog to targi logistyki magazynowania i transportu, które co roku przyciągają wielu wystawców i odwiedzających. W 2024 roku wydarzenie to odbędzie się w czerwcu w dniach 4-7. Targi dedykowane są w szczególności osobom, które związane są z branżą logistyki. Bardzo często prezentowane na nich są innowacyjne rozwiązania z zakresu cyfryzacji, automatyki i usług, których zadaniem jest wspieranie optymalizacji procesów w magazynach i logistyce. Wśród wystawców z pewnością znajdą się przedsiębiorcy związani z produkcją i dystrybucją różnego rodzaju urządzeń stosowanych w magazynach, systemów WMS, oprogramowań, technologii identyfikacji, a także firmy, które zajmują się doradztwem logistycznym.

Wartym podkreślenia jest fakt, że poza polskimi wystawcami, na targi przyjeżdżają również zagraniczni przedsiębiorcy, którzy w ubiegłym roku stanowili ponad połowę wszystkich wystawców. Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w trwającej dwa dni konferencji Smart Warehouse i w pokazie maszyn na żywo w strefie Innovation for Logistics Industry.

Intermodal in Poland

W dniach 12-14 czerwca 2024 roku odbędą się z kolei targi Intermodal in Poland, które dedykowane są węższej gałęzi TSL, a dokładniej transportowi intermodalnemu. Będzie to czwarte spotkanie specjalistów z tej branży. Co istotne, w targach będą brać udział nie tylko firmy specjalizujące się w transporcie intermodalnym, ale także przedstawiciele samorządów, uczelni i administracji państwowej. Poruszane będą takie kwestie, jak rola transportu intermodalnego w Polsce, perspektywy rozwoju oraz wyzwania, jakie czekają w najbliższej przyszłości na przedsiębiorców. 

W ubiegłym roku udział wzięło w targach wzięło prawie 400 osób, wśród których byli przewoźnicy, dostawcy innowacyjnych rozwiązań IT, czy też zarządcy portów i terminali oraz operatorzy logistyczni. Atrakcją dla osób biorących udział w tym wydarzeniu będzie możliwość zwiedzania Rejonu Przeładunkowego Małaszewicze. Rejon ten nazywa się suchym portem Europy i jest niezwykle istotnym punktem na mapie, która wyznacza Nowy Jedwabny Szlak.

TransLogistica Poland

Pod koniec roku odbędzie się jeszcze jedno wydarzenie dla osób pracujących lub interesujących się branżą spedycji, transportu i logistyki. Mowa o TransLogistica Poland, czyli wydarzeniu, które uznawane jest za najważniejsze targi branży TSL w Europie Środkowo-Wschodniej. Udział w międzynarodowych targach transportu i logistyki to doskonała okazja przede wszystkim dla przewoźników, którzy mogą poznać nowoczesne rozwiązania, usprawniające funkcjonowanie ich biznesu. Na TransLogistica każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Wystawy obejmują usługi do tankowania oraz opłat drogowych, wspierające płynność finansową, czy też giełdy ładunków i rozwiązania telematyczne. Targi odbędą się w dniach 5-7 listopada. W roku 2023 udział w tych targach wzięło 400 wystawców i prawie połowa z nich pochodziła z zagranicy. W ciągu trzech dni hale odwiedziło około 10 tysięcy osób. Te imponujące liczby pokazują, że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży transportowej, logistycznej i spedycyjnej w Polsce.

Udostępnij artykuł:
Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 16

Twoja ocena strony:

Powiązane artykuły

Zapoznaj się z innymi artykułami wyjaśniającymi kwestie importu i transportu z Chin.

25 paź 2023
Czas czytania: 5 minut

W dobie globalizacji i rosnącej wymiany handlowej między krajami, transport z Chin zyskuje na znaczeniu. Właśnie dlatego coraz więcej osób zastanawia się nad kwestią ubezpieczenia takiego transportu....

20 kwi 2024
Czas czytania: 4 minuty

Aby z sukcesem zacząć import produktów z Chin to najpierw musimy się zastanowić jakie konkretnie produkty chcielibyśmy zacząć importować. Jest wiele kategorii produktów, które z powodzeniem można...

21 maj 2024
Czas czytania: 5 minut

W każdym kraju święta narodowe, a także te związane z religią to czas odpoczynku, refleksji i zadumy. Niemal wszystkie firmy i instytucje mają wówczas przerwę. Kalendarz dni...

Link artykułu został skopiowany.

Chcesz otrzymywać wartościowe informacje na temat importu z Chin?

Subskrybując nasz newsletter raz w tygodniu będziesz otrzymywał najnowsze informacje na temat importu z Chin
Newsletter
menu
>