Transport lotniczy do Arabii Saudyjskiej | eksport do Arabii Saudyjskiej

Data aktualizacji:
21 maj 2024
Data publikacji:
30 kwi 2024
Czas czytania: 2 minuty

Spis treści:

Transport lotniczy z Polski do Arabii Saudyjskiej jest najszybszym sposobem dostawy ładunków cargo. Arabia Saudyjska posiada chłonny rynek na polskie produkty. Jest to kraj, który główny zysk czerpie z ropy naftowej. Duże pokłady tego surowca napędzają wiele innych sektorów gospodarki. 

Ile trwa transport towarów do Arabii Saudyjskiej? 

Transport z Arabii Saudyjskiej jest jednym z kierunków gdzie lata dosyć duża liczba połączeń. Czas transportu będzie oscylował w granicach od 2 do 9 dni. Na rynku są dostępne różne serwisy i czas tranzytu będzie się różnił.

Ile kosztuje eksport do Arabii Saudyjskiej? 

Cena transportu paczki drogą lotniczą będzie bardzo uzależniony od wielkości ładunku oraz serwisu, który wybierzemy. Ceny w eksporcie towarów drogą lotniczą są bardzo płynne i istotną rolę gre czas, w którym zlecamy fracht lotniczy. Jeśli jesteś eksporterem lub importujesz to wypełnij formularz po aktualną wycenę. 

Jakich towarów nie wolno przewozić transportem lotniczym? 

→ gazów i ładunków niebezpiecznych 

→ baterie podlegają specjalnym restrykcjom

→ niektórych substancji chemicznych

Największe porty lotnicze w Arabii Saudyjskiej 

Największe porty lotnicze w Arabii Saudyjskiej to:

  1. Port lotniczy Króla Fahda w Dammam (DMM) - Położony na wschodnim wybrzeżu Arabii Saudyjskiej, jest to największe lotnisko w kraju pod względem liczby pasażerów obsługiwanych rocznie.
  2. Port lotniczy Króla Abdulaziza w Dżuddzie (JED) - Jest to jedno z najważniejszych lotnisk w kraju, zlokalizowane w drugim co do wielkości mieście Arabii Saudyjskiej, Dżuddzie.
  3. Port lotniczy Króla Chalida w Rijadzie (RUH) - Rijad, stolica Arabii Saudyjskiej, jest obsługiwany przez ten duży port lotniczy, który jest ważnym węzłem komunikacyjnym w regionie.

Alternatywy dla transportu lotniczego do Arabii Saudyjskiej 

Alternatywą dla spedycji lotniczej jest transport morski. Jest to najpopularniejsza metoda transportu produktów do Arabii Saudyjskiej. Wszystko ze względu na dużą ładowność oraz korzystną cenę. Czas wysyłki drogą morską to od 17 do 49 dni - rozbieżności wynikają z trasy i serwisu, który wybierzemy. Najszybsze serwisy już po 17 dniach docierają z portu w Gdańsku do portu w Arabii. 

Kolejną alternatywą jest transport drogowy. W takim przypadku możemy znaleźć transport, który jedzie w stronę Arabii z naszym eksportem i w drodze powrotnej zabiera import danego towaru do Polski. Niektóre z firm mogą oferować tego typu serwisy. Transport drogą lądową niestety nie będzie należał do najtańszych ze względu na dużą odległość łączącą Polskę i Arabie. 

Podsumowanie

Jak partner logistyczny zajmiemy się obsługą frachtu morskiego, lotniczego i drogowego. Obsługujemy przesyłki od A do Z, wliczając odprawę, pomoc w dokumentacji itd. Skontaktuj się z nami w celu wyceny transportu do Arabii Saudyjskiej. Sprawdź naszą ofertę ! 

Udostępnij artykuł:
Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 1

Twoja ocena strony:

Powiązane artykuły

Zapoznaj się z innymi artykułami wyjaśniającymi kwestie importu i transportu z Chin.

06 sty 2024
Czas czytania: 2 minuty

W ostatnim czasie doszło do kilkunastu ataków na kontenerowce na Morzu Czerwonym przez co 5 największych armatorów morskich na świecie podjęło decyzję o pominięciu żeglugi przez kanał...

04 gru 2023
Czas czytania: 4 minuty

Importując czy eksportując towary możemy natrafić na rewizję celną naszego ładunku. Często wiąże się to co opóźnieniami, dodatkowymi kosztami, a niekiedy z problemami z urzędem celnym w...

24 kwi 2024
Czas czytania: < 1 minuta

Transport w kółku w spedycji oznacza, że cena transportu liczona jest zakładając przejazd kierowcy z ładunkiem w wyznaczone miejsce i powrót na pusto. To czy transport będzie...

Link artykułu został skopiowany.

Chcesz otrzymywać wartościowe informacje na temat importu z Chin?

Subskrybując nasz newsletter raz w tygodniu będziesz otrzymywał najnowsze informacje na temat importu z Chin
Newsletter
menu
>