Transport lotniczy z Chin

Data aktualizacji:
21 maj 2024
Data publikacji:
04 cze 2023
Czas czytania: 3 minuty

Spis treści:

Transport lotniczy jest aktualnie najszybszą formą przetransportowania ładunku z Chin. Cena niestety jest dosyć wysoka i dużo przewyższa transport morski czy też transport kolejowy.

 Stawki we frachcie lotniczym podawane są bazując na wadze ładunku i podawane są w kg. 

Jeśli chodzi o koszt transportu lotniczego z Chin to jest bardzo uzależniony od okresu w czasie, w którym chcemy nadać ładunek. Cena za kg będzie wahała się od 3 USD do nawet czasami 10 USD za kg. Wszystko zależy od sytuacji na rynku, stawki potrafią zmieniać się w ciągu kilku godzin więce najlepiej na bieżąco prosić firmy, z którymi współpracujemy o aktualizację oferty. 

W Chinach znajduje się wiele międzynarodowych lotnisk, takich jak Port lotniczy w Pekinie (PEK), Port lotniczy w Szanghaju-Pudong (PVG), Port lotniczy w Hongkongu (HKG) i wiele innych. Te lotniska obsługują bezpośrednie połączenia z wieloma miastami na całym świecie.

W Chinach działają zarówno linie narodowe, jak i międzynarodowe, które oferują loty do różnych destynacji. Narodowe linie lotnicze, takie jak Air China, China Eastern Airlines i China Southern Airlines, są największymi przewoźnikami w kraju. Ponadto, wiele międzynarodowych linii lotniczych oferuje połączenia z Chinami, takich jak Emirates, Lufthansa, British Airways i inne.

Linie lotnicze często podają czas transportu od ok. 3 do 7 dni roboczych. Należy tutaj jednak uwzględnić jeszcze kiedy dokładnie jest zaplanowane ETD samolotu, oraz musimy doliczyć czas na odprawę celną ok. 1-2 dni. 

Transport kolejowy kontenerów z Chin
Wyceń Transport z Chin z nami 🇨🇳 🚀
  • 10% zniżki na pierwszy transport

  • W ofercie: Transport kolejowy, lotniczy i morski

Wyliczenia według, których obliczana jest stawka za ładunek są następujące: 

Stawkę dla ładunków obliczamy z wagi rzeczywistej lub płatnej. 

Jeśli mamy przykładowo 3 CBM towaru o wadze 100 kg to stawka dla ładunku będzie obliczona według wzoru 1 CBM = 167 kg. Zawsze musimy sprawdzić czy stawka będzie liczona z wagi rzeczywistej czy płatnej. 

Jeśli waga na 1 CBM jest większa niż 167 kg , to stawkę liczymy normalnie z wagi rzeczywistej towaru, jeśli jednak ładunek ma przynajmniej 1 CBM. 

Jakie przesyłki nadawać przez firmę kurierską, a jakie korzystając z pośrednika? 

Ładunki do 100 kg najkorzystniej będzie wysłać przewoźnikiem kurierskim takim jak DHL czy FEDEX. W tym celu dobrze jest się skontaktować z firmą logistyczną, która pomoże nam nadać ładunek przez tą firmę. Warto znaleźć firmę spedycyjną, która nam w tym doradzi. 

Jakie formuły Incoterms stosowane są najczęściej przy transporcie lotniczym? 

W przypadku importu z Chin najczęściej spotykaną formułą, na której będziemy importować

towar to będzie formuła EXW, FOB lub FCA. 

EXW 

W przypadku formuły EXW , firma, która organizuje dla nas transport odbierze towar od załadowcy, oraz przeprowadza odprawę eksportową towaru. Musimy jednak dopilnować, aby załadowca przekazał firmie, która realizuje dla nas transport packing listę i fakturę handlową. 

FOB 

W tym wypadku nasz załadowca powinien załatwić wszelkie dokumenty z odprawą celną eksportową. Firma, która organizuje dla nas transport w tym wypadku odpowiada tylko za fracht przy danym ładunku. 

FCA 

W przypadku formuły FCA za dostarczenie towaru odpowiada załadowca, jednak już za dokumentację po stronie Chińskiej firma spedycyjna, która organizuje dla nas transport. 

Jakie elementy występują w transporcie lotniczym ? 

→ dokumentacja i odprawa celna w Chinach 

→ koszty lotniskowe w CN 

→ fracht lotniczy 

→ koszty lotniskowe w PL 

→ Odprawa celna w PL 

Jakich towarów nie wolno przewozić drogą lotniczą ? 

→ gazów i ładunków niebezpiecznych 

→ baterie podlegają specjalnym restrykcjom

→ niektórych substancji chemicznych

Udostępnij artykuł:
Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 4.81 Liczba ocen: 32

Twoja ocena strony:

Powiązane artykuły

Zapoznaj się z innymi artykułami wyjaśniającymi kwestie importu i transportu z Chin.

21 paź 2023
Czas czytania: 6 minut

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie towary można przewozić koleją z Chin? W dobie globalizacji i rosnącej wymiany handlowej, transport kolejowy stał się jednym z kluczowych elementów łańcucha...

03 kwi 2024
Czas czytania: 3 minuty

Rynek drukarek 3D odnotował w ostatnich latach wykładniczy wzrost, napędzany postępem technologii i rosnącym popytem w różnych branżach. Zarówno firmy, jak i osoby prywatne dostrzegają potencjał technologii...

21 lis 2023
Czas czytania: 6 minut

W roku 2022 wartość produktu krajowego brutto (PKB) Wietnamu wyniosła około 406,45 miliarda dolarów amerykańskich, a przewiduje się, że do 2028 roku wzrośnie do 725,5 miliarda USD....

Link artykułu został skopiowany.

Chcesz otrzymywać wartościowe informacje na temat importu z Chin?

Subskrybując nasz newsletter raz w tygodniu będziesz otrzymywał najnowsze informacje na temat importu z Chin
Newsletter
menu
>