Transport morski i lotniczy do i z Australii | Export i import

Data aktualizacji:
08 gru 2023
Data publikacji:
08 gru 2023
Czas czytania: 2 minuty

Australia będąc państwem wyspiarskim, jest zależna od transportu morskiego i lotniczego w celu zapewnienia przepływu niezbędnych towarów i surowców. W ostatnich latach zauważono znaczny wzrost w handlu zagranicznym Australii, co skutkuje większym zapotrzebowaniem na transport towarów. W tym artykule przyjrzymy się transportowi morskiemu i lotniczemy z Australii i do Australii. 

Transport lotniczy do Australii - eksport lotniczy do Australii 

Aktualnie około kilkanaście linii lata na kierunku Polska - Australia. Czas transportu lotniczego z Polski do Australii to ok. od 3 do 7 dni. Wszystko zależy od serwisu i linii lotniczej, na której nadamy towar. 

Transport morski do Australii - eksport morski do Australii 

Transport morski z Polski do Australii trwa od 37 do 42 dni. Zdarzają się jednak rejsy, które płynął dłużej.  Ładunek nadawany jest w porcie w Gdańsku i dalej płynie do wybranego przez nas portu w Australii. 

Transport morski z Australii do Polski - import z Australii 

Na rynku w relacji Australia- Polska pływa kilka armatorów, u których możemy rezerwować miejsce na transport ładunków. Czas transportu oscyluje w granicach od 34 do 45 dni. Wszystko zależy od armatora i serwisu, który wybierzemy. Statki z towarem z Australii dopływają do Gdańska lub Gdyni. Jeśli szukasz aktualnej ceny na transport z Australii to skontaktuj się z nami.

Transport lotniczy z Australii do Polski 

Import z Australii drogą lotnicza trwa od 3 do 7 dni. Ceny w transporcie lotniczym liczone są od każdego kg ładunku. Jeśli szukasz aktualnej ceny transportu z Australii  to skontaktuj się z nami. 

Warto zauważyć, że wybór między transportem lotniczym a morskim zależy od wielu czynników, w tym pilności dostawy, rodzaju towaru oraz budżetu. Ostateczny wybór będzie zależał od indywidualnych potrzeb i preferencji klienta.

Udostępnij artykuł:
Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 4

Twoja ocena strony:

Powiązane artykuły

Zapoznaj się z innymi artykułami wyjaśniającymi kwestie importu i transportu z Chin.

16 lut 2024
Czas czytania: 4 minuty

Transport lotniczy z Chin do UK rozwija się dynamicznie, stanowiąc kluczowy element łączący dwie potężne gospodarki - chińską, drugą co do wielkości na świecie, i brytyjską, będącą...

22 mar 2024
Czas czytania: 4 minuty

Wraz z rozwojem technologii zwiększa się świadomość konsumentów, którzy chcą podejmować działania na rzecz ochrony środowiska. Wskutek czego nabywcy chcą przykładać większą wagę do określonych oznaczeń i...

15 lip 2023
Czas czytania: 3 minuty

Co to są INCOTERMS 2020 ? Zasady INCOTERMS to międzynarodowy zbiór reguł handlowych obowiązujących na całym świecie. Wykorzystywane są w transakcjach międzynarodowych i Incoterms określają zakres odpowiedzialności,...

Link artykułu został skopiowany.

Chcesz otrzymywać wartościowe informacje na temat importu z Chin?

Subskrybując nasz newsletter raz w tygodniu będziesz otrzymywał najnowsze informacje na temat importu z Chin
Newsletter
menu
>