Zamawianie próbek z Chin

Data aktualizacji:
01 gru 2023
Data publikacji:
01 cze 2023
Czas czytania: 3 minuty

Przymierzając się do zakupu danego produktu w Chinach przed docelowym zamówieniem warto najpierw sprowadzać próbki. Jest to niezwykle ważne ze względu na to, że bardzo wiele produktów w Chinach na pozór wyglądających dobrze na zdjęciach może być w rzeczywistości słabej jakości. 

Spotkałem się z sytuacjami gdzie dwaj Chińscy sprzedawcy sprzedawali teoretycznie ten sam produkt, jednak później okazywało się, że jakość jest diametralnie różna. Nie zawsze jednak musi tak być, niektórzy sprzedawcy sprzedają ten sam produkt, po prostu nakładają wyższą marżę.

Warto przede wszystkim naszego załadowcę w Chinach poprosić o zdjęcia oferowanego towaru, i jeśli to produkt bardziej zaawansowany technologicznie to poprosić o dokładniejszą specyfikację, która pomoże nam zweryfikować produkt. 

Kolejnym etapem po sprawdzeniu zdjęć i ewentualnej specyfikacji jest zamówienie próbek. 

Bezpłatne próbki z Chin

Przy małych i stosunkowo tanich towarach sprzedawcy i producenci często oferują bezpłatne próbki produktów, jednak w takim przypadku najczęściej trzeba ponieść koszt transportu do Polski. 

Zdarzają się sytuacje gdzie sprzedawcy pobierają dużo wyższe kwoty za wysyłkę próbek, niż w rzeczywistości powinni. Koszt wysyłki niewielkiego rozmiaru pudełka powinien nie wynieść więcej niż 50 USD - 60 USD. 

W przypadku kiedy chcemy porównać kilka produktów, może się pojawić problem z wysyłką, za którą musimy zapłacić kilka razy od różnych sprzedawców. Jednak i na to mamy przygotowane rozwiązanie. Najlepszym sposobem jest wysłanie towaru do jednego miejsca w Chinach, w tym wypadku do jednej zaufanej osoby, która wyśle wszystko razem niewielkim kosztem. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo pieniędzy i czasu. 

Jeśli nie mają Państwo takiej sprawdzonej osoby, to proszę się zgłosić do nas na maila. Pomożemy ściągnąć próbki przez naszego sprawdzonego przyjaciela, który pomoże nieodpłatnie w tym procesie. 

Transport kolejowy kontenerów z Chin
Wyceń Transport z Chin z nami 🇨🇳 🚀
  • 10% zniżki na pierwszy transport

  • W ofercie: Transport kolejowy, lotniczy i morski

Skąd zamawiać próbki produktów z Chin, Alibaba czy 1688?

Istnieje kilka głównych platform handlowych, na których możemy zamówić towary od wielu chińskich sprzedawców i fabryk. Największe to:

Alibaba - przy pomocy tego portalu możemy sprowadzać z Chin hurtowe ilości towaru od fabryk i sprzedawców. Platforma przeznaczona jest głównie dla zagranicznych przedsiębiorców zamawiających towary z Chin. Komunikacja na portalu odbywa się w języku angielskim. Na Alibabie sprzedawać mogą również producenci z innych krajów, strona nie jest ograniczona tylko do Chin.

1688 - portal bardzo podobny do Alibaby, można na nim zamawiać hurtowe ilości produktów. Główną różnicą jest to iż jest on przeznaczony raczej na rynek chiński. Sprzedawcy na stronie nastawieni są na handel z podmiotami chińskimi. Komunikacja oraz tytuły i opisy przedmiotów są podawane w języku chińskim. Zamawianie i wyszukiwanie odpowiednich towarów jest przez to trudniejsze. W celu sprowadzenia próbek najlepiej skorzystać z pomocy firmy, która przeprowadzi nas przez proces zamówienia próbek z chińskiej fabryki na 1688.

Podsumowując zawsze warto ograniczać ryzyko, dokładne sprawdzenie próbek towaru pomoże ocenić jakość próbek produktów i uniknąć w ten sposób wielu rozczarowań. Spotykałem się z sytuacją, w której importer potrafił zamówić kilka tysięcy sztuk danego produktu, który później okazywał się niestety pośledniej jakości. Z tym faktem później ciężko jest cokolwiek zrobić ze względu na to, że ciężko prawnie wyciągnąć konsekwencje z Chińskie firmy, a drugą sprawą jest, że odesłanie towaru z powrotem będzie się wiązało z dodatkowym kosztem, który niekiedy może przekroczyć wartość towaru. 

Transport próbek z Chin

Najczęstszą formą transportu próbek z Chin przy małych produktach będzie to transport lotniczy. Czas transportu to od 3 do 7 dni roboczych. Przy większych produktach warto zastanowić się nad zamówieniem transportu morskiego (36-55 dni) lub kolejowego (14 - 22 dni ) .

Udostępnij artykuł:
Kopiuj link
Kategorie:

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 10

Twoja ocena strony:

Powiązane artykuły

Zapoznaj się z innymi artykułami wyjaśniającymi kwestie importu i transportu z Chin.

09 cze 2023
Czas czytania: 4 minuty

Przy sprowadzaniu towaru z Chin musimy liczyć się z koniecznością zapłacenia podatku VAT oraz cła. Aby legalnie wprowadzić towary z Chin do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej...

07 cze 2023
Czas czytania: 2 minuty

Konflikt pomiędzy Rosją, a Ukrainą trwa w najlepsze i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie mógł się zakończyć. Chcielibyśmy spojrzeć na ten konflikt z perspektywy transportowania...

15 kwi 2024
Czas czytania: 3 minuty

Ogólne Polskie Warunki Spedycyjne (OPWS) to spisany zakres regulacji w spedycji. Został stworzony przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki (PISiL). Regulacje dotyczą praw i obowiązków spedytora oraz...

Link artykułu został skopiowany.

Chcesz otrzymywać wartościowe informacje na temat importu z Chin?

Subskrybując nasz newsletter raz w tygodniu będziesz otrzymywał najnowsze informacje na temat importu z Chin
Newsletter
menu
>