Transport lotniczy do USA / eksport do USA

Data aktualizacji:
01 gru 2023
Data publikacji:
19 lis 2023
Czas czytania: 2 minuty

Transport lotniczy jest najszybszym rozwiązaniem na przetransportowanie ładunków z Polski do USA. W porównaniu do transportu morskiego, choć może być droższym rozwiązaniem, jego niepodważalną zaletą jest znacznie skrócony czas dostawy. W dzisiejszym globalnym środowisku handlowym, gdzie czas często determinuje sukces operacji logistycznych, transport lotniczy staje się kluczowym elementem, umożliwiającym dynamiczną wymianę towarów pomiędzy kontynentami.

Ile trwa transport lotniczy z Polski do USA ? 

Transport lotniczy z Polski do USA trwa od 2 do 9 dni w zależności od serwisu, który wybierzemy. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych rozwiązań, które będą się różniły ceną. O najnowsze stawki najlepiej dowiadywać się bezpośrednio w firmie spedycyjnej.  

Koszty i opłaty związane z  transportem lotniczym / eksportem do USA 

Ceny w transporcie lotniczym do USA są bardzo zależne od serwisu, który wybierzemy, wagi ładunku, miejsca docelowego oraz czasu, w którym chcemy nadać ładunek.  Z tego względu aktualny koszt transportu należy sprawdzać na bieżąco.

Stawki w transporcie lotniczym wyliczane są od każdego kilograma ładunku. Jednak zdarzają się sytuacje kiedy ładunki ważą bardzo niewiele, a objętościowo zajmują dużo miejsca. Z tego powodu w linie lotnicze przyjęły zasadę obliczania wagi płatnej i wagi rzeczywistej. Jeśli waga ładunku na 1 CBM przekracza 167 kg to wtedy liczymy z wagi rzeczywistej czyli takiej ile w rzeczywistości waży ładunek. Jednak jeśli przykładowo ładunek waży 100 kg i zajmuje 1 CBM to waga nie będzie obliczana z wagi rzeczywistej, a z wagi płatnej czyli zapłacimy za 167 kg.  

W transporcie lotniczy im większy ładunek nadajemy tym możemy liczyć na lepsze stawki. Stawka za kilogram ładunku kiedy nadajemy 1000 kg ładunku będzie dużo niższa, niż w przypadku kiedy nadamy 100 kg. 

Co składa się na koszty w transporcie lotniczy do USA 

→ odprawa celna eksportowa w PL 

→ koszty lotniskowe w PL 

→ fracht lotniczy Polska - USA 

→ koszty lotniskowe w USA  

→ Odprawa celna w USA  

→ Transport drogowy z lotniska do magazynu klienta w USA 

Jakich towarów nie wolno przewozić drogą lotniczą ? 

→ gazów i ładunków niebezpiecznych 

→ baterie podlegają specjalnym restrykcjom

→ niektórych substancji chemicznych

Ubezpieczenie w transporcie morskim do USA

W przypadku nadawania towarów drogą lotniczą do USA warto wykupić ubezpieczenie Cargo towaru, które będzie chroniło nas od wszelkich ryzyk związanych z uszkodzeniem ładunku. Koszt takiego ubezpieczenia to w zależności od wartości towaru od kilkunastu do nawet kilkuset USD jeśli wartość ładunku będzie bardzo duża.

Lotniska w USA, które w 2021 r. przyjęły najwięcej tonażu ładunkowego  

Udostępnij artykuł:
Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 3

Twoja ocena strony:

Powiązane artykuły

Zapoznaj się z innymi artykułami wyjaśniającymi kwestie importu i transportu z Chin.

24 kwi 2024
Czas czytania: < 1 minuta

Transport w kółku w spedycji oznacza, że cena transportu liczona jest zakładając przejazd kierowcy z ładunkiem w wyznaczone miejsce i powrót na pusto. To czy transport będzie...

13 cze 2023
Czas czytania: 3 minuty

Formuła incoterms DDP ( Delivered Duty Paid ) w praktyce oznacza, że sprzedający jest odpowiedzialny za dostarczenie ładunku do miejsca przeznaczenia lub do punku, który wspólnie uzgodnimy....

10 cze 2023
Czas czytania: 6 minut

Transport morski jest najpopularniejszym środkiem transportu z Państwa Środka. Wynika to przede wszystkim z ceny rozwiązania, które przy aktualnej sytuacji rynkowej wychodzi najkorzystniej. Oprócz najtańszej ceny w...

Link artykułu został skopiowany.

Chcesz otrzymywać wartościowe informacje na temat importu z Chin?

Subskrybując nasz newsletter raz w tygodniu będziesz otrzymywał najnowsze informacje na temat importu z Chin
Newsletter
menu
>