Transport morski, lotniczy i drogowy na Islandie | Eksport na Islandie

Data aktualizacji:
21 maj 2024
Data publikacji:
29 mar 2024
Czas czytania: 3 minuty

Spis treści:

Islandia to wyspa położona na północnym Atlantyku, jest jednym z najbardziej fascynujących i unikatowych miejsc na świecie. Jednak nie tylko piękno przyrody, ale także rozwój gospodarczy sprawiają, że kraj ten jest jednym z najbardziej interesujących miejsc do prowadzenia biznesu. W tym kontekście, transport jest kluczowym elementem dla rozwoju handlu i eksportu na Islandie. Dla krajów Unii Europejskiej, a szczególnie dla Polski jest to ciekawa opcja do eksportu produktów. 

Polskę i Islandią łączą dobrze prosperujące stosunki handlowe, a polski eksport cieszy się dużą popularnością na islandzkim rynku. Dzięki strategicznemu położeniu Polska z dostępem do morza stanowi ważny węzeł transportu morskiego, lotniczego i drogowego, umożliwiający sprawną dostawę towarów na Islandię. Dzięki dobrze rozwiniętym sieciom logistycznym polscy eksporterzy mogą. Infrastruktura transportowa łącząca Polskę i Islandię nie tylko wspiera eksport towarów, ale także sprzyja wzrostowi gospodarczemu i wzmacnia dwustronne stosunki handlowe między obydwoma narodami. 

Transport morski na Islandie

Islandia, ze względu na swoje położenie geograficzne, uzależniona jest od  transportu morskiego, który odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu towarów na wyspę. Transport morski na Islandii oferuje nie tylko możliwość importu i eksportu towarów, ale także zapewnia połączenie z innymi krajami przez morze. Istnieje rozbudowana sieć portów na wyspie, które obsługują zarówno kontenery, jak i inne rodzaje ładunków. 

Czas transportu z portu w Gdańsku na Islandie to od 15 do 20 dni. Wszystko w zależności od armatora, który wybierzemy.  Na trasie pływają popularni armatorzy tacy jak CMA, MSC, MAERSK, Evergreen, Hapag-Lloyd, OOCL, One-Line itd. 

Standardowe towary w transporcie morskim są ładowane do kontenerów 40 HC, 40 DV, 20 DV oraz 40RF jeśli mówimy o towarach w kontrolowanej temperaturze. Istnieje też możliwość wysyłki ładunku z

Transport gabarytowych i cięższych ładunków jest realizowany na platformach 20 FT oraz 40 FT. 

Wymiary wszystkich kontenerów znajdziesz w innym naszym artykule. 

Transport lotniczy na Islandie

Transport lotniczy z Polski na Islandie jest przede wszystkim najszybszym środkiem transportu, jednak również najdroższym. Czas transportu to ok. 2-4 dni robocze. Sam lot oczywiście jest dużo szybszy jednak ze wszystkim procedurami z dostawą i odbiorem towaru przez klienta to musimy mniej więcej zabezpieczyć taki przedział czasu. 

Na trasie Warszawa --> Rejkiawik latają takie linie lotnicze jak Lufthansa, DHL, Iceland AIR, Finnair, Open AIR oraz inne. 

W przypadku transportu lotniczego rozbieżności w cenie mogą być dosyć duże i będą zależne od linii lotniczej, którą wybierzemy oraz ładunku, który chcemy nadać. W przypadku większej wagi ładunku cena za jednostkowy kilogram wysłanego ładunku będzie niższa. Jeśli chcesz uzyskać szczegółową wycenę to skontaktuj się z nami ! 

Transport drogowy na Islandie

W przypadku przewozu ładunków transportem drogowym trzeba zaznaczyć, że taka opcja jest bardzo rzadko wykorzystywana przez wysokie koszty. Aby ciężarówka mogła dostać się promem na Islandie to najpierw musi dojechać do Danii skąd raz w tygodniu kursują promy na wyspę. W praktyce rola transportu drogowego na Islandie jest dosyć mała ze względu na nieopłacalność tej metody. Dużą korzystniejszą opcją jest skorzystanie z transportu morskiego, który również pozwala przewozić duże ilości towaru.

Jeśli interesuje Cie eksport towarów na Islandie skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej. Realizujemy transporty ładunków z całego świata ! Jeśli wysyłasz ładunki i zdarza się okazja korzystać z transportu morskiego, kolejowego lotniczego to sprawdź inne nasze artykuły.  

Udostępnij artykuł:
Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 8

Twoja ocena strony:

Powiązane artykuły

Zapoznaj się z innymi artykułami wyjaśniającymi kwestie importu i transportu z Chin.

27 maj 2024
Czas czytania: 2 minuty

Obecnie mamy końcówkę maja 2024 roku, a ceny frachtów morskich, kolejowych i lotniczych ponownie rosną. Sytuacja, w której koszty transportu kontenera wzrastają z 1000 USD do 5000...

06 cze 2023
Czas czytania: 4 minuty

Dokonując importu z Chin musimy każdy towar musi przejść przez odprawę celną, aby mógł zostać dopuszczony do obrotu. Warto skompletować dokumenty wcześniej tak, aby przy zgłaszaniu towaru...

09 kwi 2024
Czas czytania: 3 minuty

Czym jest rolowanie kontenerów? Rolowanie kontenerów oznacza, że kontenery nie zostały załadowane na statek,  na którym miały płynąć i zostają przesunięte na kolejne wypłynięcie. W praktyce powoduje...

Link artykułu został skopiowany.

Chcesz otrzymywać wartościowe informacje na temat importu z Chin?

Subskrybując nasz newsletter raz w tygodniu będziesz otrzymywał najnowsze informacje na temat importu z Chin
Newsletter
menu
>