Konsolidacja towaru w Chinach

Data aktualizacji:
21 maj 2024
Data publikacji:
11 cze 2023
Czas czytania: 3 minuty

Spis treści:

Co to jest konsolidacja przesyłek ? 

Importując towary z Chin często zdarza się, że zamawiane towary pochodzą od różnych producentów. Jest to dosyć problematyczna sprawa, ponieważ gdyby każdy producent wysłał towar samodzielnie to wyszłoby bardzo nieekonomicznie kosztowo.  Tutaj naprzeciw wychodzi rozwiązanie konsolidacji, towary od różnych producentów zbierane są w jedno miejsce i nadawane jako jeden ładunek. Taka praktyka często występuje na rynku. Konsolidacja towaru jest możliwa nadając ładunki zarówno drogą morską, lotniczą jak  i kolejową. Konsolidowane towary mogą zaczynać się już od pojedynczych sztuk oraz małych przesyłek. Dostawa towaru nastąpi w jednym ładunku. 

Kontrola jakości 

Gdy towar dotrze do magazynu konsolidacyjnego firmy istnieje możliwość sprawdzenia jakości towaru. Często takie magazyny mogą przesłać do nas dużo dokładnych zdjęć towaru, co pomoże sprawdzić czy wszystko się zgadza. Pozwoli to zaoszczędzić trochę pieniędzy, pewne rzeczy mogą zostać wykryte na takim magazynie konsolidacyjnym, dzięki czemu ładunek jeszcze na terenie Chin będzie  można odesłać. Tą samą taktykę można zastosować przy próbkach towaru, kilku załadowców może wysłać próbki do naszego zaufanego kontaktu w magazynie konsolidacyjnym. Po wysyłce dokładnych zdjęć już na tym etapie będzie można zdecydować czy dane próbki przesyłać dalej do Polski. Niekiedy zdarza się, że magazyny świadczą dodatkowe usługi jak oznakowanie towaru np. etykieta lub przepakowanie towaru do innych opakowań czy też dołożenie instrukcji do produktu. Warto współpracować z firmą, która podchodzi do tematu dosyć elastycznie już od samego początku. 

Takie rozwiązanie zapewnia również krótszy czas wprowadzania nowych produktów. Testowanie nowych produktów nie zajmuje tak wiele czasu dzięki tej metodzie i możemy być o krok przed konkurencją. Wiele firm posiada własne magazyny, na których odbywa się konsolidacja towaru. 

Transport kolejowy kontenerów z Chin
Wyceń Transport z Chin z nami 🇨🇳 🚀
  • 10% zniżki na pierwszy transport

  • W ofercie: Transport kolejowy, lotniczy i morski

Odprawa celna: 

Konsolidacja przesyłek wiąże się z koniecznością zrobienia odprawy celnej importowej i eksportowej. W przypadku kiedy nasz ładunek jest skonsolidowany od 15 załadowców może to stanowić drobny problem. W takim przypadku powinniśmy dokonać 15 odpraw celnych. Koszt jednej takiej odprawy to ok. 50-60 USD. Część importerów decyduje się jednak na wystawienie jednej faktury przez magazyn konsolidacyjny lub jednego z załadowców. Dzięki termu po dotarciu towaru do Polski wystarczy tylko jedna odprawa celna. Podejście do faktur handlowych w Chinach nie jest tak restrykcyjne jak w Polsce. 

Jeśli masz więcej pytań skontaktuj się z nami ! W innych naszych postach wkrótce znajdziesz informacje jak zacząć import z Chin oraz jakie produkty importowane są z Chin. 

Zalety korzystania z konsolidacji towaru:

  • Transport jednego skonsolidowane ładunku wyjdzie taniej, niż nadanie kilku ładunków oddzielnie 
  • Uniknięcie wielu odpraw celnych importowych i eksportowych 
  • Możliwość wystawienia jednej faktury zbiorczej na wszystkie towary 
  • Możliwość sprawdzenia jakości towaru przed docelową wysyłką do Polski
  • Możliwość zamawiania próbek od wielu producentów i jedna wspólna wysyłka 
  • Dodatkowe oznakowanie produktu jeśli istnieje taka potrzeba
  • Możliwość przepakowania / zapakowania produktu lub w razie konieczności dołożenie polskiej instrukcji 
  • Szybszy czas dostawy ładunków, ładunki w szybkim czasie mogą trafić z daleko położonych Chińskich miast do jednego miejsca. 

Transport przy konsolidacji towaru z Chin:

Decydując się na konsolidację w następnym etapie będziemy musieli wybrać środek transportu jaki przetransportujemy towar. Istnieją 3 rodzaje transportu z Chin, więcej informacji znajdziecie w linkach poniżej:

Transport kolejowy

Transport morski

Transport lotniczy

Agent zakupowy: 

Często się zdarza, że usługi konsolidacji towaru w Chinach świadczy agent zakupowy, który za opłatą pomaga w zakupie towarów na lokalnym rynku. Towary od wielu producentów zamawia na swój magazyn i za wszystko wystawia fakturę zbiorczą. Przy takim rozwiązaniu pozostaje jedynie odebrać towar firmie logistycznej, która realizuje dla nas transport. 

Udostępnij artykuł:
Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 6

Twoja ocena strony:

Powiązane artykuły

Zapoznaj się z innymi artykułami wyjaśniającymi kwestie importu i transportu z Chin.

21 maj 2024
Czas czytania: 5 minut

W każdym kraju święta narodowe, a także te związane z religią to czas odpoczynku, refleksji i zadumy. Niemal wszystkie firmy i instytucje mają wówczas przerwę. Kalendarz dni...

15 sty 2024
Czas czytania: 5 minut

Targi transportowe, które organizowane są w Polsce to bardzo dobra okazja do tego, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami zbieranymi przez wiele lat w branży TSL....

09 kwi 2024
Czas czytania: < 1 minuta

Transport na statku RORO jest skierowany do ładunków ponadgabarytowych, które nie mieszczą się standardowych kontenerach występujących w transporcie morskim. W takim wypadku ładunki ładowane są pod pokładem...

Link artykułu został skopiowany.

Chcesz otrzymywać wartościowe informacje na temat importu z Chin?

Subskrybując nasz newsletter raz w tygodniu będziesz otrzymywał najnowsze informacje na temat importu z Chin
Newsletter
menu
>