Transport kolejowy z Chin, a wojna na Ukrainie 2023 r. - najnowsza aktualizacja

Data aktualizacji:
01 gru 2023
Data publikacji:
07 cze 2023
Czas czytania: 2 minuty

Konflikt pomiędzy Rosją, a Ukrainą trwa w najlepsze i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie mógł się zakończyć. Chcielibyśmy spojrzeć na ten konflikt z perspektywy transportowania ładunków kolejowych z Chin. 

Ruch w transporcie kolejowym na początku wybuchu konfliktu pomiędzy Rosją, a Ukrainą bardzo mocno spadł. Jednak w miarę upływu czasu sytuacja zaczęła się stabilizować i importerzy wrócili na stare dobre tory. 

Warto tutaj zwrócić uwagę, że od początku wojny jedna trasa biegnąca przez Ukrainę została zamknięta, natomiast wszystkie pozostałe trasy nie przechodzące przez terytorium Ukrainy cały czas funkcjonowały od początku wojny. 

Poniżej mapka jak przebiegają trasy transportu z Chin: 

Czy transport kolejowy z Chin przez Rosję jest bezpieczny? 

Transport kolejowy z Chin do Europy we wszystkich przypadkach biegnie przez terytorium Rosji. Od początku wojny ładunki docierają bezpiecznie i przez cały okres konfliktu nie odnotowywane są żadne niepokojące sygnały. Śmiało możemy powiedzieć, że wszystko przebiega prawidłowo. 

Transport kolejowy kontenerów z Chin
Wyceń Transport z Chin z nami 🇨🇳 🚀
  • 10% zniżki na pierwszy transport

  • W ofercie: Transport kolejowy, lotniczy i morski


Ubezpieczenie w transporcie z Chin przez Rosję ? 

Wiele osób zastanawia się jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem ładunku w transporcie kolejowym. Ubezpieczenie nie obejmują zniszczeń spowodowanych działaniami wojennymi. Jednak należy pamiętać, że działania wojenne toczą się na Ukrainie, a nie na terytorium Rosji. Od początku wojny rynek nie odnotował zniszczeń spowodowanych działaniami wojennymi. Warto również zauważyć, że trasy kolejowe biegną w bezpiecznych odległościach od toczącego się konfliktu. Oczywiście uszkodzenia standardowe mechaniczne będa normalnie rozpatrywane przez ubezpieczalnie.

Podsumowanie:

Transport kolejowy w transporcie z Chin ma kluczowe znaczenie w łańcuchu dostaw wielu firm. Stanowi dużo szybszą alternatywę dla transportu morskiego. Cenowo w porównaniu transportem morskim jest droższy, jednak utrzymywanie szybkich dostaw towarów jest kluczowe dla funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. Z tego względu pomimo konfliktu, który nadal trwa warto rozważyć skorzystanie z transportu kolejowego. Czas transportu z terminala do terminala może być naprawdę szybki i wynieść od ok. 14 do 22 dni. 

Jakie są alternatywy dla transportu kolejowego z Chin?

Transport morski

Transport lotniczy

Udostępnij artykuł:
Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 9

Twoja ocena strony:

Powiązane artykuły

Zapoznaj się z innymi artykułami wyjaśniającymi kwestie importu i transportu z Chin.

04 cze 2023
Czas czytania: 3 minuty

Transport lotniczy jest aktualnie najszybszą formą przetransportowania ładunku z Chin. Cena niestety jest dosyć wysoka i dużo przewyższa transport morski czy też transport kolejowy.  Stawki we frachcie...

29 mar 2024
Czas czytania: 3 minuty

Islandia to wyspa położona na północnym Atlantyku, jest jednym z najbardziej fascynujących i unikatowych miejsc na świecie. Jednak nie tylko piękno przyrody, ale także rozwój gospodarczy sprawiają,...

21 mar 2024
Czas czytania: 4 minuty

 MOQ, czyli minimalna ilość zamówienia, to termin, który jest często używany w świecie biznesu, szczególnie w branży produkcyjnej i detalicznej. Odnosi się do tego jaka jest minimalna...

Link artykułu został skopiowany.

Chcesz otrzymywać wartościowe informacje na temat importu z Chin?

Subskrybując nasz newsletter raz w tygodniu będziesz otrzymywał najnowsze informacje na temat importu z Chin
Newsletter
menu
>